büyükşehir otogar
Kahramanmaraş
DOLAR13.6511
EURO15.4798
ALTIN832.47
Tural ŞAHBAZLI

Tural ŞAHBAZLI

Mail: [email protected]

Miyabb'ın Hukuksuz Kararına, Hukuksuz Açıklaması...

Değerli Kahraman Şehirliler, Değerli Kahramanmaraşlılar, Sevgili 46Press.com Okuyucuları; İlk önce hepinizi kardeşliğimizin verdiği gurur hisleriyle sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

 

Az Önce Medya ve İnternet Yayıncıları Basın Birliği'nden bir paylaşım yapıldı... Şahsım ve Saniye Hanım'ın (Saniye ARIK) Üyelikten ihraç edildiğine dair...

Okudum ve Seslice güldüm...

 

Çünkü Ben Derneğin "Genel Başkan Yardımcısı" arkadaşımıza 12 Ekim'de konuşarak 13 Ekim Tarihinde Dernek Ofisine geleceğimizi ve dernekten istifa edeceğimizi belirtmiştim...

Ve 12 Ekim'de bunu dedikten sonra... 13 Ekim Tarihinde Bizi Whatsapp Grubundan Çıkarttılar...

Daha sonra E-Devletten sorguladığımda 24 Temmuz 2020 Tarihinde Üyelik formunu doldurmamıza rağmen 22 Eylül 2020 Tarihinde Dernekler Bilgi Sistemi (Derbis) üzerinden sisteme işlenen üyeliğimizin 8 Ekim 2020 Tarihinde Pasif edildiğini gördük...

Daha sonra 12 Kasım'da Dernek Genel Başkan Yardımcısı arkadaşımıza Whatsapp üzerinden yazarak, "Bize istifa edeceğimizi bildirmemize rağmen hangi kararla ve tüzüğün hangi maddesine dayanarak ihraç edebildiniz bunu bize posta veya elektron ortamda tebliğ edin" dedim....

Haaa bu arada 21 Ekim'de Dernek Genel Başkanına da aynı soruyu sordum... "Tural senin istifa etmenin veya etmemenin bizim için bir önemi yok yönetim kurulu böyle bir karar aldı ve uygulandı" - gelen cevaba gülermisiniz, ağlarmısınız? 

Neyse şimdi 12 Kasım'da tekrar söyledim ya... Şunu da söyledim. "Eğer ilgili karar tebliğ edilmezse hukuki yoldan müracaat gerekli mercilere müracaat edeceğim".

Bugün.. 25 Kasım'da Mailime bir mesaj gelmiş... "İhbarname" -diye... 

Açtım okudum... Yukarıdakileri okuduysanız gelen maile bayaaa güleceksiniz...

"Medya İnternet Yayıncıları Basın Birliği üyeliğinizden 46 Press.com internet sitesi ve gazetesi yetkilileri olarak ( Saniye ARIK ve Tural ŞAHBAZLI ) 13.Ekim 2020 saat 13.38'de dernek üyeliğinizden istifa açıklamanızı sosyal medyadan açıklamanız üzere derneğimiz yetkililerince dilekçe teslimi için belirtilen 30 iş günü içerisinde istifa dilekçenizin teslim edilmediği gerekçesiyle ;

Dernek Tüzüğümüzün 5.maddesinin 1-2 ve 6'ıncı bendleri uyarınca üyelik kurallarına uymadığınız tespit edilmiş olup ekte gönderilen Medya İnternet Yayıncıları Basın Birliği Derneği yönetim kurulu kararıyla dernek üyeliğiniz düşürülmüştür.

Bilgilerinize.

NOT: Medya İnternet Yayıncıları Basın Birliği Derneği Üyelik ücretinizi ödemediğiniz tespit edilmiştir. On beş gün içerisinde ödemenizi bildirir aksi halde hakkınızda hukuki işlem başlatılacaktır."

 

Şimdi soruları soralım İlgili Dernek Yetkililerine...

1. 13 Kasım'da Sosyal Medyadan istifa açıklaması yaptık ya, 8 Ekim'de nasıl ve hangi kararla Derbis'ten üyeliğimizi pasif ettiniz? 

2. 13 Kasım'da Sosyal Medyadan istifa açıklaması yaptık ya, 20.10.2020 Tarihinde Derneğinizin 14.Numaralı kararında bir başka basın mensubu arkadaşımızın istifasının kabulü, fakat bizim ihraç edilmemize dair karar alınması çelişkili değilmidir?

3. Kararda yazdığınız Dernek Tüzüğünüzün 5.Maddesinin 1., 4. ve 6. fıkralarında ne yazıyor? - Ki Facebookda ise 1. , 2. ve 6. yazmışsınız... Kararsız kaldığınız çok belli ama farketmez işte o fıkralarda ne yazıyor? Veya Dernek İçerisinde Aykırı davranışlar nedir?

4. Bana attığınız mailde "Medya İnternet Yayıncıları Basın Birliği üyeliğinizden 46 Press.com internet sitesi ve gazetesi yetkilileri olarak ( Saniye ARIK ve Tural ŞAHBAZLI ) 13.Ekim 2020 saat 13.38'de dernek üyeliğinizden istifa açıklamanızı sosyal medyadan açıklamanız üzere derneğimiz yetkililerince dilekçe teslimi için belirtilen 30 iş günü içerisinde istifa dilekçenizin teslim edilmediği gerekçesiyle ; yazıyor, lakin ilgili kararda tarih 20.10.2020-dir. 13 Ekim ile 20 Ekim arasında Hangi takvime göre 30 iş günü içerisinde teslim etmedik?

5. 24 Temmuzda üyelik başvurularını yapmamıza rağmen, üyeliklerimiz Derbis'e neden 20 Eylül Tarihinde işlendi ve 8 Ekim'de pasife alındı?

6.NOT: Medya İnternet Yayıncıları Basın Birliği Derneği Üyelik ücretinizi ödemediğiniz tespit edilmiştir. On beş gün içerisinde ödemenizi bildirir aksi halde hakkınızda hukuki işlem başlatılacaktır."yazmışsınız ya 16 Günlük Üye Aidatımız ne kadar yapıyor?

 

 

NOT: BUNLAR HEPSİ İLGİLİ MERCİİLERE GİDECEK DOSYAYA EKLENECEKTİR... 

Selam ve Dua İle...

 

 

 

 

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar