büyükşehir otogar
Kahramanmaraş
DOLAR13.6511
EURO15.4798
ALTIN832.47
Tural ŞAHBAZLI

Tural ŞAHBAZLI

Mail: [email protected]

Gözler Öğrencileri İçin Gece Gündüz Çalışan Rektör Can'da!

Değerli Kahraman Şehirliler, Değerli Kahramanmaraşlılar, Sevgili 46Press.com Okuyucuları;  İlk önce hepinizi kardeşliğimizin verdiği gurur hisleriyle sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

 

Malum bir Virüs Belası var tüm Dünyanın başında... Haliyle ülkelerimizde her alanda etkilendi... Bazı şeyler ertelendi... Bazı şeyler iptal oldu... Ama Azerbaycan da , Türkiye de muhteşem tutum sergileyerek süreci çok güzel yönetti ve burdan bir daha gece gündüz demeden çalışan tüm yetkililerimize teşekkürleri borç biliyorum. 

 

COVİD-19 Tedbirleri kapsamında geçilen uzaktan eğitim, ertelenen sınavlar falan herkesin malumu...  Nisan ayı içerisinde yapılması planlanan ALES'in ertelenmesi ise yüzlerce, hatta binlerce öğrenciyi etkiledi... Dolayısıyla Yüksek Lisans  ve Doktora Hayali kuran öğrencilerin hayalleri ertelendi... - Derken dün bir Tavsiye Kararı Okudum... YÖK'ten Lisansüstü Öğrenci Alımı İle İlgili Tavsiye Kararı... 

Kararı Sizlerle Paylaşacağım... :"Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından devlet ve vakıf yükseköğretim kurumlarına gönderilen yazıda; COVID-19 pandemisi sebebiyle Nisan ayı içerisinde yapılması planlanan ALES'in ertelenmesi ve buna bağlı olarak sınavın 16 Ağustos 2020 tarihinde yapılacağı göz önüne alınarak, yüksek lisans ve doktora kayıtlarını bu durumun etkileyeceği, diğer yandan lisansüstü öğrenim görmeyi düşünen öğrencilerin mağduriyetine neden olacağı dikkate alınarak, yükseköğretim kurumlarının lisansüstü programlara öğrenci kabulüne ilişkin işlemlerini Eylül ayında yapmalarının tavsiye edilmesine karar verildiği bildirilmiştir."

Ama Adından da Malum Olduğu gibi Tavsiye Kararı... Yani İnsiyatif Üniversite Yönetimlerinde... 

Şimdi Gözler Rektör Prof.Dr. Niyazi Can'da... Sayın Rektörün kısa sürede bu tavsiye kararını dikkate alarak, öğrencileri için olumlu açıklama yapacağına eminim"- desem yanılmam. 

Çünkü önceki yazılarımda belirttiğim ve dediğim gibi Sayın Rektör Gece Gündüz demeden Öğrencileri için çalışan birisi... Çözüm Odaklı bir insan... Öğrenci Dostu....

 

YÖK'ÜN İLGİLİ KARARI:

 

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar