büyükşehir otogar
Kahramanmaraş
DOLAR13.6511
EURO15.4798
ALTIN832.47
Adem Mağralı

Adem Mağralı

Mail: [email protected]

ELLERİ ÖPÜLESİ ÖGRETMENLER

Bu ögretmenler var ya çok şanslılar!

Yılda üç ay yani 90 gün tatil yaparlar.

Birde yarım gün çalışıp ek iş yaparlar. Ya galericidirler yâda emlakcı. Ayrıca özel ders veriyorsa deyme keyfine... Ayda  kadar para alırlar. Vallahi bu devirde öğretmen olmak varmış.

Küçükken bana sorarlardı:büyüyünce ne olacaksın evlat? Bende esnaf derdim. Keşke ögretmen olmak istiyorum deseydim. Şimdilerde bide corona var ki... Ohh 365 gün tatil ohhh mis hayat değil mi?

Değil kardeşim değil! Bak corona çıktı kendi çoçugunuza bile dayanamaz oldunuz. Ne zaman açılacak bu okullar? dediniz. Tabi derdiniz çocukların okuması eğitim alması değildi. Onları evden uzaklaştırıp kafa dinlemekti.

Öğretmenlerin kıymetini ancak bu şekilde anladınız. Kimse kusura bakmasın, Öğretmenlerimizin kıymetini hiçç bilemediniz. Öğretmen çoçugunuzun kulağını çekse "benim çoçuguma şiddet uygulandı" yavrum tahtaya gel dese "öğretmen sapık" dediniz. Kusura bakmayın arkadaş öğretmen bunları hak etmiyor. Asıl dayakçı olan, çoçuguna şiddet uygulayan, onu insan yerine koyup ta dinlemeyen sizlersiniz. Corona döneminde kendi çocuklarınıza evde tahammül edemediniz. Ögretmen ne yapsın otuz kişilik kırk kişilik elli kişilik sınıflarda. Rahat bırakın da öğretmenlerimizi işlerini yapsınlar. Bu bir vicdan işidir.

Öğretmen isterse sadece tahtaya yazar, konuyu anlatır isteyen anlar istemeyen anlamaz ve kırk dakikalık ders süresini doldurmuş olur sizlerde dersiniz ki "bu öğretmen iyi değil" Tabii iyi olmaz fırsat vermiyorsunuz ki. Önceden örgencinin öğretmene saygısı vardı, öğretmen den çekinir onu severdi. Şimdi ise öğretmeni tehdit eden, darp eden öğrenciler görüyoruz. Sıkıysa bir öğretmen kötü not versin. Hemen milli eğitime şikayet edip birde öğretmene iftira atılıyor. Ama bunları yaparken unuttuğunuz bir şey var. Öğretmenlerimiz bu ülkenin geleceğine ışık tutan ve mesleklerini yaparken maddi karşılık düşünmeden vicdanının sesiyle yavrularımıza hem annelik hem babalık yaparak onları hayata hazırlayan elleri öpülesi insanlar.

TÜM ÖGRETMENLERİMİZ İN ELLERİNDEN ÖPERİM

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar