ELBISTAN BLD
Kahramanmaraş
DOLAR13.6511
EURO15.4798
ALTIN832.47

Başkan Hayrettin Güngör "Kahramanmaraş Günden Güne İvme Kazanan Bir Şehir"

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Başkan Hayrettin Güngör "Kahramanmaraş Günden Güne İvme Kazanan Bir Şehir"
Abone ol
Kahramanmaraş Dernekleri Federasyonu (MARAŞFED) ile Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Kahramanmaraş Tanıtım Günleri’ devam ediyor. Tanıtım Günlerine katılan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, yaptığı açıklamada tanıtım düzeyinde yapılan etkinliklerin anlamlı bulduğunu dile getirdi.

İstanbul Yenikapı’da Kahramanmaraş Tanıtım Günleri etkinlikleri yoğun bir katılım çerçevesinde devam ediyor. Yaklaşık olarak 1 buçuk milyon insanın ziyaret etmesi beklenen tanıtım günleri etkinliklerine katılan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, “Kahramanmaraş’ın her yönüyle tanıtılmasını çok anlamlı buluyoruz” değerlendirmesinde bulundu. 
Başkan Güngör, şöyle konuştu: “Kahramanmaraş’ı İstanbul’a taşıdık. MARAŞFED ve bütün derneklerdeki hemşerilerimizin katkıları ile Büyükşehir Belediyesi’nin de desteği ile güzel bir tanıtım günleri etkinliği gerçekleştiriyoruz. Aslında bunun her yıl yapılmasını arzuluyorduk ama pandemi nedeniyle birkaç yıl ara vermiştik. İstanbul sadece Türkiye’nin değil, dünyanın önemli şehirlerinden birisi. Çok farklı kültürü, tarihi ve yapısı var ve burası Anadolu’nun bir mozaiği. Bütün şehirlerden insanlar İstanbul’da yaşıyor ve tabi Kahramanmaraşlı nüfus da var. Bu tanıtım günlerini çok önemsiyoruz ve özellikle Kahramanmaraş’ın her yönüyle tanıtılmasını çok anlamlı buluyoruz. Kahramanmaraş’ın bir çok alanda ciddi potansiyeli var ve tanıtım konusunda iyi bir yolda olduğumuzu, bunun da bir süreç olduğunu biliyorum. Kahramanmaraş günden güne gelişen bir şehir ve tanıtım konusunda da çok ciddi bir ivmesi var. Tabi şiir ve edebiyat bizim önemli değerimiz. Buradaki firmalarımız kültürümüzü, gastronomimizi tanıtan videolar ve stantlar açtılar. İnşallah Pazar gününe kadar İstanbul’da yaşayan bütün insanlarımızı tanıtım günlerine bekliyoruz. Fakat her insanın yılda bir defa Kahramanmaraş’a gelerek bu kültürü yerinde görmesini de tavsiye ediyoruz. Gastronomi açısından tam lezzeti burada veremeyebiliriz belki ama insanların Kahramanmaraş’ı yerinde görüp marka ürünlerimizi yerinde tatmasının da önemli olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

Kaynak:Kurumlardan Servis Edilen

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Başkan Güngör “Ulusal ve Uluslararası Etkinliklerimiz Artarak Sürecek”Önceki Haber

Başkan Güngör “Ulusal ve Uluslararası Et...

Afşin, İstanbul’daki Tanıtım Günlerinde Eshab-ı Kehf ve Lavanta İle Yerini AldıSonraki Haber

Afşin, İstanbul’daki Tanıtım Günlerinde...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar