ELBISTAN BLD
Kahramanmaraş
DOLAR13.6511
EURO15.4798
ALTIN832.47

Başkan Hanefi Mahçiçek "İstanbul’daki Etkinlik Kahramanmaraş’ın Değerlerini Ön Plana Çıkartacak"

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Başkan Hanefi Mahçiçek "İstanbul’daki Etkinlik Kahramanmaraş’ın Değerlerini Ön Plana Çıkartacak"
Abone ol
İstanbul Yenikapı etkinlik alanında ‘Kahramanmaraş Tanıtım Günleri’ kapsamında alanda stant açan Onikişubat Belediyesi, Kahramanmaraş’ın değerlerini ön plana çıkartatacak her etkinliği desteklediklerini belirterek katılımcıları EXPO 2023'e davet etti.

İstanbul Yenikapı etkinlik alanında ‘Kahramanmaraş Tanıtım Günleri’ gerçekleştiriliyor. 23 – 26 Haziran tarihleri arasında yapılacak olan etkinliklerde Kahramanmaraş’ın değerleri katılımcıya tanıtılıyor. 
Etkinlik alanında stant açan Onikişubat Belediyesi Kahramanmaraş’ın tarihini, kültürünü insanlara aktarırken aynı zamanda EXPO 2023 projesinin de tanıtımını başarılı bir şekilde gerçekleştiriyor. 
İstanbul Yenikapı’daki tanıtım günleri hakkında açıklamalarda bulunan Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, “Kahramanmaraş’ın kültürü var, doğası var, lezzetli yemekleri var ve mükemmel bir şehir; ama eksik olan yanı da tanıtım. İşte o tanıtım eksikliği kısmını giderebilecek çalışmalardan bir tanesi de burada gerçekleştirilen etkinlik. MARAŞFED tarafından yapılan bu etkinlik ile Kahramanmaraş’ı tanıtacak ve bu etkinlikler mutlaka sık sık yapılması gerekiyor. Sanayi odamız burada, belediyelerimiz burada ve büyükşehir belediyemiz burada. Hem belediyelerimiz hem de firmalarımız etkinlik boyunca Kahramanmaraş’ın değerlerini tanıtacaklar. Bu değerlerin hem buradaki vatandaşlara ve aynı zamanda ülke dışından gelecek insanlara tanıtılmasının önemli olduğunu düşünüyorum. Çok yararlı bir çalışma ve ilk başta burada büyük emekleri geçen MARAŞFED’e ve katılım gösteren herkese teşekkür ediyorum. Ama bu tarz etkinlikleri daha sık ve belirli periyotlarla yapılması gerektiğini düşünüyorum” dedi.

“EXPO 2023 ile Şehrimizi Tanıtacağız ”
Kahramanmaraş’ın yıllardır kanayan yarası olan tanıtım sorununa değinen Başkan Hanefi Mahçiçek, “Burada yapılan çalışmalarda Onikişubat Belediyesi’nin de imzası bulunuyor. Burada EXPO 2023 projemizin tanıtımını yapacağız. Ülkemizdeki vatandaşlarımızın birçoğu Kahramanmaraş’ın halen Akdeniz Bölgesi’nde olduğunu bilmiyor ve bu bizim için çok büyük bir sorun. Ciddi bir sanayiniz olacak, Akdeniz Bölgesi’nde olacaksınız, 40 ülkeye ihracat yapıyorum, diyeceksiniz; ama insanlar sizin hangi bölgede olduğunuzu bilmeyecek. Ancak bu tarz çalışmaların bu önemli eksikliğin önüne geçeceğini düşünüyorum” diye konuştu. 


“EXPO 2023 Projesi Kahramanmaraş’ı Geleceğe Taşıyacak”
EXPO 2023 ile Kahramanmaraş’ın sadece Türkiye’de değil uluslararası alanda da tanınırlığının artacağını dile getiren Başkan Mahçiçek, şunları dile getirdi: “EXPO 2023 Kahramanmaraş için çok değerli ve önemli bir proje. Aynı zamanda uluslararası bir proje. Dünyanın her bölgesindeki insanları ağırlamak, Türkiye’nin dört bir yanından gelen insanları ağırlamak ve bunun sürekliliğini sağlamak çok değerli. Bu proje, 6 aylık bir proje değil; sürekli hale getirirsek uzun yıllar Kahramanmaraş’a her türlü katkıyı sağlayacaktır. Bizim EXPO alanına yerleştirdiğimiz yapılar her mevsimde Kahramanmaraş’a ziyaretçi alacak bir proje. Bizler yerelde insanları davet ediyoruz, aynı zamanda Büyükelçimiz Erdoğan Kök ise uluslararası alanda insanları EXPO’ya davet ediyor. Pazar günü Amsterdam’da yapılacak olan EXPO'da bizim standımızın açılışını yapacağız ve bu açılış görkemli bir törene sahne olacak. Bunun gibi projeler Kahramanmaraş’ın değerlerini geleceğe taşıyacak.”

Kaynak:Kurumlardan Servis Edilen

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Büyükşehir’le Yenilenen Pınarbaşı Caddesi’ne Vatandaşlardan Tam NotÖnceki Haber

Büyükşehir’le Yenilenen Pınarbaşı Caddes...

Türkiye Güreş Şampiyonası Dulkadiroğlu’nda BaşladıSonraki Haber

Türkiye Güreş Şampiyonası Dulkadiroğlu’n...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar