onikişubat taziye reklam
Kahramanmaraş
DOLAR13.6511
EURO15.4798
ALTIN832.47

Ali Akkurt Partisinden İstifa Etti

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ali Akkurt Partisinden İstifa Etti
Abone ol
Gelecek Partisi Kahramanmaraş İl Başkan Yardımcısı Ali Akkurt, partisinden istifa etti. İstifa gerekçesi olarak Gelecek Partisi’nin kuruluş ilke ve değerleri, program ve tüzüğü ile yönetim felsefesi ve uygulamalar dışında hareket edildiğini belirtti.

Akkurt, istifasını şu yazılı açıklamayla duyurdu: “Ben Ali Akkurt. 2019 yerel seçimlerinde Onikişubat ilçesinde Bağımsız Belediye Başkan adaylığımla Kahramanmaraş şehrinde bulunan metropol ilçesi olan Onikişubat’ta halkın teveccühü ile karşılaştım. Ve bana oy veren ya da vermeyen tüm halkı kucaklayıp dertleri ile dertleşmek sorunlarını dinleyip çözümler oluşturmak için 2019 yılının 29 Mayıs’ında bana inanan ve yanımda olan bir grup arkadaş ile KAR-DER derneğini kurdum ve kısa bir zamanda büyük başarılar yakaladım.
2020 yılında Ankara’da Gelecek Partisi Genel Başkan’ı Sayın Ahmet Davutoğlu’nu ziyarete gittim. Şehrimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yılı için şehrimize davet ettim. Gelecek Partisi’nin temiz ve şeffaf siyaset söyleşi ile siyaset yaptığını düşünerek Kahramanmaraş İl Teşkilatının kurulumunda adımlar attım. Parti içindeki arkadaşlarımızla sürekli görüşmeler yaparak 5 Eylül 2021 tarihinde Kahramanmaraş İl Başkanı Sayın Muharrem Çevik’in daveti üzerine Gelecek Partisi üyeliğimi başlattım. Mevcut Başkan Muharrem Çevik’in, İl Başkan Yardımcısı görevini takdim ettiğini söylemesi üzerine partinin üyelik çalışmalarına çok büyük bir katkı sağlayarak Kahramanmaraş ilinde büyük çalışmalar yaptım. Görevimi İl Başkan Yardımcısı gibi yaparken biliyordum ki kongre olmadan görev verilmez. Maalesef kongre olmadığı gibi parti içindeki birkaç tatsız olaylar neticesinde İl Başkanı Sayın Muharrem Çevik görevini yerine getirmediğini gördüm. Disiplin liyakat ve teşkilatçılık olmadığını gördüm. Adımın bir değer kaybettiğini söyleyen danışmanım Adnan Bayraktar, ‘bu duruma sessiz kalmamalıyız’ diyerek bana telefon açtı. Yine ben ‘bekleyelim’ dedim. İl başkanı bu yanlışı durduracak dedim. Bu olaylar sonrası 24 Nisan 2022 tarihinde kurucusu olduğum KAR-DER olarak Kahramanmaraş ili siyasi parti başkanlarını iftar programı düzenleyerek bir araya getirdim. Gelecek Partisi İletişim Başkanı Kenan Çevik bu iftar programda çekilmiş iki fotoğrafı alarak Gelecek Partisi il başkanlığı sayfasında; ‘Parti adına İl Başkan Yardımcısı Ali Akkurt’un iftar programına katıldık’ diye paylaşım yaptı. Bir yanlış anlaşılma olduğunu hatırlatan danışmanım Adnan Bayraktar konuyu bana söyleyerek benim müsaadem ile yanlıştan dönülmesi için Kenan Çevik’i arayarak uyarması ile yanlıştan dönülmediği gibi şahsıma olan kirli ve karalama yorumlara sessiz kalan İl Başkanı bu duruma göz yummuştur. Bu nedenler üzerine Gelecek Partisi Kahramanmaraş İl Başkan Yardımcılığından ve Gelecek Partisi’nden istifa ediyorum."

Kaynak:Kurumlardan Servis Edilen


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Hem Yüzde 80 İndirim Hem De Yüzlerce HediyeÖnceki Haber

Hem Yüzde 80 İndirim Hem De Yüzlerce Hed...

Güvenç: “Yasa çalışmalarında sektörün görüşleri çok önemli”Sonraki Haber

Güvenç: “Yasa çalışmalarında sektörün gö...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar