Dulkadiroğlu Belediyesi Heyecan Bahçesi

ADANA'DA 57 MİLYON TL'LİK PİYASA VURGUNU! FİRMA SAHİBİ SİYASETE Mİ SIĞINIYOR?

ADANA'DA 57 MİLYON TL'LİK PİYASA VURGUNU! FİRMA SAHİBİ SİYASETE Mİ SIĞINIYOR?

Edinilen bilgilere göre, Hamit T.'nin sahibi olduğu, 1997 yılında kurulan nişasta firmasının müdürlüğünü yapan Hasan Demircioğlu, 57 milyon TL'lik alacağını tahsil edemedi. Eski firma müdürü Hasan Demircioğlu konuyu şu şekilde özetledi; "Kardeşim Abdil Demircioğlu adına olan Adil Toprak Mahsulleri Firması, nişasta firmasının alt firması olarak faaliyette bulunuyordu. Zaten bu faaliyeti firma sahibi Hamit T. de teyit etmiş ve Adil Toprak Mahsulleri Firması'nın himayesinde çalıştığını beyan etmiştir. Nişasta firmasına teslim etmek üzere, firma sahibi Hamit T. ve o dönem firmanın müdürü olarak ben, Güneydoğu'da Batman, Diyarbakır, Mardin ve Urfa ağırlıkta olmak üzere piyasadan yaklaşık 50 milyon TL değerinde "Mısır" topladık. Topladığımız ürünlerin ödemelerini nişasta firması yapacaktı ancak bu ödemeler yapılmadı. Kardeşim Abdil Demircioğlu'nun adına olan Adil Toprak Mahsulleri Firması yaklaşık 50 milyon TL'lik piyasa borcu ile baş başa kaldı. Firmanın sahibi Hamit T.'nin kurduğu bu kumpasın ardından piyasaya verecek bir cevabımız veya paramız olmadığı için şaşkınlık içerisinde kardeşim Abdil Demircioğlu ile bir süre alacaklılardan kaçmak zorunda kaldık. Nişasta firması ise yaklaşık 3 günlük bir çalışma ile yapılan mısır alımından kaynaklı borç listesini çıkartıp bu mağdurlara ödeme yapacağını beyan etti. Firmanın bu beyanından sonra, firma sahibi Hamit T., listede bulunan mağdurlardan işine gelenleri ayırıp bu mağdurlara alacaklarının %36'sını "gayri resmi" yani elden ödeyerek 57 milyon TL'lik borçtan/vurgundan sıyrılmaya çalıştı. Süreç içerisinde kardeşim Abdil Demircioğlu, Hamit T.'nin kurduğu bu kumpasın stresi ve üzerine kalan 57 milyon TL'lik borcun sıkıntısını kaldıramayarak rahatsızlandı ve hayatını kaybetti. Hamit T.'nin bu davranışının ardından ben de Tat Nişasta firmasına 57 milyon TL'lik dava açtım ve dava hala devam ediyor."

Hasan Demircioğlu'nun iddialarına göre, Hamit T. AK Parti'ye yakınlığına güvenerek Demircioğlu'nun alacağının üzerine yattı. Bu durumu kabul etmeyen Demircioğlu ise 2020 yılının 5. ayında Tat Nişasta'dan alacağını olduğunu ve parasını alamadığını beyan ederek firmaya dava açtı. "Nişasta firması benim ve piyasanın 57 milyon TL'sini yedi" diyen Demircioğlu, alacaklı olduğu süre içerisinde artan döviz kurundan ve piyasa oynaklığından kaynaklanan zararının çok daha fazla olduğunu belirtti. Hasan Demircioğlu, kendisinin ve mağdur olan alacaklıların tüm bu süreç içerisinde maddi ve manevi olarak yıprandığını, bu olayın telafisi zor hasarlar bıraktığını belirtti. Hasan Demircioğlu, "Bize bu kumpası kuran Hamit T. yüzünden ben kardeşimi kaybettim, ne yazık ki kardeşim bu borcun yükünü, stresini, arkasından yediği alçak darbeyi kaldıramadı ve rahatsızlanarak hayatını kaybetti. Hamit T. ve firması bu borcu faiziyle birlikte ödese dahi kardeşim Abdil Demircioğlu tekrar geri gelmeyecek..." dedi.

Hamit T.'nin yatırım şirketi bünyesinde bulunan ve 24 yıldır faaliyet gösteren bir firmanın böyle bir mağduriyete yol açıyor olması ise şaşkınlık verici. İşin daha ilginç ve kabul edilemez tarafı ise AK Parti gibi bir partiyi ve mensubu olan isimleri kullanarak, alacak-verecek konularında "çökme/üzerine yatma" davranışının sergilenmeye çalışılıyor oluşu. AK Parti'nin hiçbir eylem ve ilkelerine uymayan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yerli üretim, tarım ve çiftçi konularındaki duruşu ve çizgisi belliyken 24 yıllık geçmişi olan bir firmanın sahibinin bu tür davranışlarda bulunmasına anlam veremediğini ifade eden Demircioğlu, "Eminim ki AK Parti mensubu arkadaşların da bu konulardan haberi yok. Yoksa ben haklı olmadığım bir konuda zaten mahkemeye giderek davacı olamam. Müdürlüğünü yaptığım firmanın sahibi Hamit T. resmen iyi ilişkiler içerisinde bulunduğu siyasi isimleri kirli işlerine alet etmeye çalışıyor. Hem kendi hakkımdan hem de mağdur olan vatandaşlarımızın haklarından asla vazgeçmeyeceğim." dedi.

Türkiye'nin içinde bulunduğu zorlu süreçte, dış güçlerin özellikle ekonomimiz üzerindeki kirli oyunları ortada iken, tamamen yerli sermaye olan ve sektörde uzun yıllardır faaliyet gösteren bir firmanın ve bu firmanın sahibi olan bir iş insanının, ülkemizin siyasi tarihine adını altın harflerle kazımış bir iktidar partisini milletin alacağının üzerine çökmek için kullanmaya, alet etmeye çalışması en hafif tabirle üzücü...

( KUZGUN )FERHAT AYDOĞAN KİMDİR,NERELİDİR !!!

GAZETECİ FERHAT AYDOĞAN KİMDİR

Yazdığı köşe yazıları ve Ankara kulislerindeki etkinliği ile adından sıkça söz ettiren gazeteci Ferhat Aydoğan, okurlar tarafından da oldukça merak edilen bir isim haline gelmeye devam ediyor. Alaattin Çakıcı'nın Baş Danışmanı olması ile de bilinen Aydoğan'ın biyografi yazısıdır.

Aslen, Elazığ'ın Baskil İlçesi Kadı Köyü'nden olan Ferhat Aydoğan, Adana’nın Gül Bahçesi Mahallesi'nde doğup Dumlupınar Mahallesi, Meydan Mahallesi ve Dağlı Oğlu Mahallesi'nde büyüdü. İlkokula Orgeneral Bedrettin Demirel İlköğretim Okulu'nda başlayıp daha sonra nakil olduğu Nigahi Soykan İlköğretim Okulu'nda bitirdi. Lise eğitimine ise Çağrı Bey Lisesi'nde başlayıp yine nakil ile Çukurova Elektrik Endüstri Meslek Lisesi'ne geçerek burada tamamladı. Liseyi bitirdikten sonra, üniversite sınavına hazırlanırken 2000 yılında Güney Havadis Gazetesi'nde muhabir olarak göreve başladı. Daha sonra Mersin Üniversitesi'ni kazandı. Tekrar üniversite sınavlarına girerek Çukurova Üniversitesi Endüstriyel Elektronik Bölümü'nü kazandı.

Sahipliğini (babası)Muzaffer Aydoğan’ın yaptığı GÜNEY MEDYA GRUBU'nda (Güney Havadis Gazetesi, Güney Market Dergisi ve GÜN-HA HaberAjansı) 2000 yılında başladığı muhabirlik görevinden sonra yine GÜNEY MEDYA GRUBU'nda Genel Yayın Yönetmeni ve Yönetim Kurulu Üyesi seçilerek medya alanındaki kariyerini devam ettirdi.

2009 Yerel Seçimlerinde Anavatan Partisi 2. Sıra Meclis Üyesi Adayı olmuştur.

Çok sayıda başarı, onur ve yetki belgeleri bulunan Ferhat Aydoğan'ın aynı zamanda üç dalda sporcu lisansı ( Budokai do - Muay Thai - Fitness ) bulunmaktadır.  Ferhat Aydoğan üyesi olduğu Dünya Basın Federasyonu, Mesam ve Türkiye Genç Gazeteciler Derneği yönetiminde aktif olarak görev almaktadır. Aynı zamanda "SEVDİM O BAKIŞLARINI" adlı kitap çalışması olan Aydoğan, 2011 yılında şiir albümü de çıkardı.

Farklı konularda "köşe yazarlığı" yapan Ferhat Aydoğan, Canlı Yayın Televizyon Programları da yaptı. 

2011 Genel Seçimleri'nde, Adana'dan Numan Kurtulmuş’un kurduğu Has Parti’den Millet Vekili Adayı olmuştur. 2014 Yerel Seçimleri'nde Büyük Birlik Partisi Çukurova Belediye Meclis Üyesi Adayı olmuştur. Halen Genel Yayın Yönetmenliğini ve Köşe Yazarlığını yaptığı Ayça Haberleşme ve Yayıncılık’a bağlı A Haber Ajansı ve Son Vakit Haber'de medya alanındaki çalışmalarına devam etmektedir. 

Aynı zamanda Mahkum Yakınları Federasyonu ve Mahkum Yakınları Sözcüsü olan Ferhat Aydoğan, Ankara'da da etkili bir isim olarak ön plana çıkmaktadır. Köşe yazıları ile adından söz ettiren Aydoğan, Vatansever ve Milliyetçi duruşu ile bilinmektedir. 2021 yılında "Gercüş Çıkmazın İçinde" adlı köşe yazısında, Gercüş Kaymakamı’nın olumsuzluklarını belgeleyerek yayınladıktan sonra Gercüş Kaymakamı'nın görev süresi sonra erdi. 

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun avukatının Twitter paylaşımında, Sayın Alaattin Çakıcı hakkında “Ceza Almasını Sağlayacağız” demesinin ardından bu paylaşımlara da cevap vererek Milliyetçilik ve Vatan Severlik duyguları ile Muhalefet’in avukatını tehdit etmiş, “Demirden Korksak Trene Binmezdik” şeklinde ifade etmişti. Diğer bir konu ise Adana’da 57 Milyon TL’lik Piyasa Vurgunu yapan firmanın Siyasete Sığınarak komplo kuran o firmayı açığa çıkardı. 

Ferhat Aydoğan (KUZGUN) lakabı ile tanınmış, gazeteciliğine korkmadan, devletinin yanında ve her daim dik durarak devam etmektedir. Aydoğan, birçok konuda Milliyetçi ve Devletçi karakteri ile muhalefeti hatalı gördüğü konularda birçok kez eleştirmiştir. 

Ferhat Aydoğan aynı zamanda, Alaattin Çakıcı’nın manevi yeğeni ve Baş Danışmanıdır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Kaynak: Kurumlardan Servis Edilen Haberler

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

yükleniyor
yukarı çık